Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi

Backlink almak, pek çok SEO stratejisinin bel kemiği durumundadır. Ancak backlinkleri satın almak bazen çok maliyetli olabilir. Bu içeriğimizde sizlere rahatlıkla kullanabileceğiniz ücretsiz backlink siteleri ve kaynakları paylaştık.

İlgili içeriğimizdeki kaynakları tüketerek web siteleriniz için otoriter ve kaliteli bağlantılar alabilirsiniz. Ancak unutmayın ki backlinkler düzenli olarak alınmalı ve çeşitlendirilmelidir. Bu sebepten ötürü sadece bu ücretsiz kaynaklara bağlı kalmamalısınız.

Ücretsiz Backlink Siteleri

Sizlere ücretsiz olarak backlink alabileceğiniz 5 farklı kaynak sunduk. Bu kaynakları tüketerek sitenizin otoritesine büyük katkılarda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bu kaynaklardan nasıl backlink alabileceğinize dair uygulamalı bir video da çektik!

Bu backlinkleri alabilmek için en az 1 adet Gmail hesabına ihtiyacınız vardır.

Site AdresiBacklink TürüAlan Adı Otoritesi (DA)
Blogger.comProfil Bağlantısı91 ✅
Telegra.phTanıtım Yazısı93 ✅
Support.google.comForum Bağlantısı99 ✅
Twitch.tvProfil Bağlantısı93 ✅
Ted.comProfil Bağlantısı93 ✅

Yukarıdaki tabloda bulunan bağlantıları alarak sitenizin otoritesine ve sıralamalarına ücretsiz bir yatırım yapabilirsiniz. İlgili bağlantıların nasıl alınacağına dair YouTube videomuzu izlemenizi öneririz:

YouTube video

Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır?

Ücretsiz backlink almak için hali hazırda ücretsiz paylaşım imkanı sunan çeşitli sitelerden faydalanabilirsiniz. Bunlar Medium, Blogger, Tumblr gibi web siteleri olabilir.

Ancak uzun vadede bu tarz ücretsiz bağlantılar, siteniz için yeterli olmayacaktır. Backlink profilinizi zaman içerisinde çeşitlendirmeniz ve backlinklere para harcamanız gerekebilir.

Ücretsiz backlink kaynakları özellikle rekabetin düşük olduğu sektörlerde oldukça efektif olsa da, rekabetin yüksek olduğu sektörler için bu alana yatırım yapmak zorunludur.

3.2/5 - (4 votes)
SEO Eğitim

SEO Eğitim, bünyesinde alanında yetkin SEO uzmanlarını barındıran ve senelerdir bu sektöre değer katan yenilikçi bir SEO ajansıdır.